Telefon
WhatsApp
İnstagram
Bayrampaşa Sünnet Organizasyonu
Bayrampaşa Sünnet Organizasyonu

Bayrampaşa Sünnet Organizasyonu

  • Tarih:  13 Nisan 2024, 01:06

İnsanların en mutlu günlerini düğünler oluşturur. Evlilik düğünü kadar toplumumuzda sünnet düğünleri de değer görmekte ve uygulanmaktadır. Ülkemizde erkek çocuk sahibi olan aileler çocuklarını kesinlikle sünnet ettirirler. Bu ailelerden birçoğu ise bu mutlu günü bir durum organizasyonu ile taçlandıran isterler.

Sünnet Organizasyonlarının Değeri Nedir?

Öncelikle sünnet etmek kavramının toplumumuz için değerini söylemek gerekir. Erkek çocukların sünnet ettirilmesi dinimizde var olan bir farzdır. En önemli vecibelerdendir. Peygamberimizden beri gelen bir geleneği de teşkil etmektedir. Toplumda dini ritüel olmakla beraber Yahudilik inancından beri var olan bir kültürdür. Sağlık açısından da birçok faydalı tarafından bahsetmek mümkündür. Bu sebepledir ki anne ve babalar özellikle aile büyükleri bu özel günde ailesini ve yakınlarını yanında görmek ister. Bu kıymetli günü beraber geçirmek ister. Yıllar sonrası için ani kalacak bu kıymetli gün için bu sebeple düğünler tertiplenir.

Daha önceleri spontane gerçekleşen bu sünnet düğünleri artık organizasyon firmaları tarafından spontane olmaktan çıkartılmış ve daha sistematik ve profesyonel hale getirilmiştir. Al Organizasyon olarak bizde Bayrampaşa Sünnet Organizasyonu konusunda alanında uzman hizmet veren bir firmayız.  Bu tür organizasyonlar ile sünnet düğünleri basından sonuna kadar planlanmıştır. Sünnet düğünü başlangıç, süreç ve bitişe kadar dikkatli bir biçimde planlanmıştır. Bu plan dahilinde sünnet düğünü boyunca hiçbir detay atlanmaz. Sünnet düğün organizasyonu planlama aşamasında öncelikle sünnet çocuğunun ve gelecek olan misafir çocukların mutluluğu ön planda tutulur. Elbette ki bu mutlu âna şahitlik edecek olan yakın eş, dost, akraba, tanıdık ve yakın aile de atlanmaz.

Keyifli bir sünnet düğünü içinde vakit geçirmeleri sağlanır. Yıllar sonrasında bile mutlulukla anılacak bir gece planlanmış olur.

Sünnet Organizasyonu Çeşitleri

Sünnet düğünü organizasyonu planlarken ana hatları ve çerçevesi mevcut olan birçok organizasyon çeşidi vardır. Hatta bunlardan biri aile ile beraber tercih edilerek sünnet düğünü içeriği o şekilde planlanabilir. Sünnet düğünü içerisinde yer alacak olan bazı aktiviteler aileler tarafından iptal edilebilir ya da bu içeriklere yenileri de dahil edilebilir. Bayrampaşa sünnet organizasyonu bünyesinde birçok sünnet organizasyon çeşidi mevcuttur. Bunlardan bazıları İslami sünnet düğünü organizasyonu, padişah ve yeni çeri konsepti olan sünnet organizasyonları, mehter marşı ve tahtırevan eşliğinde gerçekleşen organizasyonlar, efe ve zeybek eşliğinde olan sünnet organizasyonları, klasik sünnet düğünleri, tahta oturan sünnet çocuğu konsepti gibi organizasyonlardır.

Sünnet Organizasyon İçerikleri

Sünnet organizasyonlarının çeşitleri vardır. Bu çeşitlere göre organizasyonun etkinlikleri değişiklik göstermektedir. İslami bir sünnet düğünü planlanmış ise bunu içerik olarak mevlut okuması, ilahiler, semazenler kuran tilaveti gibi içerikler destekleyecektir. Osmanlı tabanlı bir sünnet düğünü organizasyonunda taç, taht gibi objeler önemli yer tutarken yeniçeri gösterileri, mehter marşları, sünnet çocuğunun sultan kıyafetli annesi ile düğüne dahil olması etkinliği gibi içerikler mizansen olarak gösterilecektir. Tüm bunların dışında Bayrampaşa sünnet organizasyonu bünyesinde gerçekleşen sünnet düğünleri belli başlı değişmeyen içeriklerle de süslenir. Bunlar kukla gösterileri, sünnet düğün şarkıları, halaylar, palyaço gösterisi olarak sıralanabilir.

Sünnet Organizasyonlarının Özellikleri

Sünnet organizasyonu planlanırken öncelikle ebeveynlerin amacı dini ve kültürel bir vecibeyi yerine getirebilmektir. Bu özel ân için Tüm sevdiklerinin de yanında bulunmasını isterler. Çocuklarına yıllar sonrasına kalacak güzel bir anı bırakmak en büyük gayeleridir. Bayrampaşa sünnet organizasyonu  ihtiyaçlarında firmamız,  hayallerinizi  gerçeğe dönüştürmek için tüm ekibiyle donanımlıdıt.  Gelen davetlilerin en iyi şekilde ağırlanması gerektiği bilincinde olup en eğlenceli ve yaratıcı konsept uygulamalarını tasarlama peşinde olurlar. Ailelerin görüşleri birinci planda yer alır.

Sünnet düğünleri etkinlikler ile süslenerek çocukların çok hoş vakit geçirmeleri sağlanır. Kukla ve palyaço gösterileri en dikkat çekici olan özelliklerdendir. Özellikler arasında sünnet çocuğu kınası da yer almaktadır. Yeşil örtü geleneği de devam ettirilir. Halay ve eğlence kısmı da düğün sözcüğünün hakkını vermektedir.

Sünnet Organizasyonu Fiyatları

Bayrampaşa sünnet organizasyonu fiyatları organizasyon içeriğine göre değişiklik gösterir. Çok fazla masraf ve konsept gerektiren bir organizasyon ile sade bir organizasyonun fiyat farkı olacaktır. Bununla beraber ikramlıklar da sünnet düğünü içerisinde mevcuttur. Sünnet düğünü için fiyat farkı oluşturabilecek ikramlar, mısır arabaları, pamuk şekerler, atıştırmalıklar ve yemekler organizasyon içerisinde yer alabilir ya da menüden çıkartılabilir. Bazen fiks menüler ve hazır organizasyon paketleri de tercih edilmektedir.