Telefon
WhatsApp
İnstagram
Beykoz Sünnet Organizasyonu
Beykoz Sünnet Organizasyonu

Beykoz Sünnet Organizasyonu

  • Tarih:  24 Şubat 2023, 21:11

Sünnet etmek kavramı ülkemizde hem dini hem de geleneksel olarak yer etmiştir. Bizim için aile en önemli geleneklerden biri erkek çocukların sünnet ettirilmesidir. Bu sebeple erkek çocuklar sünnet ettirildiği zaman aileler dini bir vecibeyi yerine getirmenin yani sıra geleneklerini de yaşatmanın hazzını duyarlar. Böylesine mutlu bir günü ise eşi dostu ve arkadaşları ile paylaşmak arzusunda olurlar. Beykoz sünnet organizasyonu böylesine değer verilen günler için vardır. Sünnet yapma kararı aldığınız gün itibari ile bu önemli günün en güzel, en keyifli ve en sorunsuz biçimde geçmesini arzu eden aileler davet ettikleri herkesin sünnet düğünlerinde çok eğlenmelerini isterler.

Kusursuz bir sünnet düğünü hayalini kuran ebeveynler Beykoz sünnet organizasyonu ile en kısa sürede iletişime geçmelidir.

Sünnet Organizasyonlarında Neler Yapılır?

Her organizasyon gurubunun kendine has bir tarzı ve zevki olmakla beraber bir sünnet düğünü organizasyonunda aşağı yukarı aynı etkinlikler düzenlenir ve beklenir. Bu etkinlikler en başta yiyecek ikramlıkların belirlenmesi ve hazırlanması ile başlar. Bu önemli ayrıntı büyük küçük tüm davetliler için ilk sırada yer almaktadır. Özellikle küçükler kendileri için hazırlanmış mısır arabaları gördüklerinde çok mutlu olacaktır. Pamuklu şekerler ve atıştırmalıklar sünnet düğünü formatı için uygundur. Bunun dışında müzikler ayarlanır, gösteriler düzenlenir, palyaço ve pamuk şeker arabası kiralama etkinlikleri ile çocuklar neşelendirilir. Özellikle çocuklara hitap eden organizasyonlar ayarlanır.

Sünnet Organizasyonlarında Ortam Nasıl Düzenlenir?

Bu tip organizasyonlarda yiyecek ve eğlence organizesi kadar sünnet organizasyonlarının yapılacağı mekânın düzenlemesi de önemlidir. Bu mekânlar yine çocuk gurubuna hitap edecek şekilde düzenlenir. Renkli balonlar ile etraf süslenir. Masalar iç açıcı şekilde tasarlanır. Sünnet olacak çocuk için taht getirilir. Sünnet çocuğunun kıyafeti de ortama göre tasarlanır. Konsept neyi gerektiriyor ise o mizansenle sünnet çocuğu ortama dahil edilir. Beykoz sünnet organizasyonu ailelerden gelecek dekor tasarımı ya da konsept fikirlerini de önemser ve dikkate alır.

Sünnet Düğünlerinde Yapılan Etkinlikler

Her organizasyon ailelerin de fikirleri ve istekleri doğrultusunda kendi kimyasını taşır. Genel olarak Beykoz sünnet organizasyonu gelen konukların eğlenmesini, ailelerin memnun kalmasını ve sünnet çocuğunun en güzel hatıralarla anılmasını hedefler. Sünnet organizasyonunda sünnet kınaları yakmak âdettendir. Sünnet çocuğu annesinin ihtişamı ve gururu da gözler önüne serilir. Yeşil örtü adeti de unutulmaz. Bazı organizasyonlarda bir prens edası ile içeriye giren sünnet çocuğu mehter marşı eşliğinde de salona getirilebilir. Hazır bir sünnet tahtı  üzerinde taşınarak da misafirlerin yanına getirilebilen sünnet çocuğu tacı ile kendini o günün en değerli kişisi olarak nitelendirir.

Sünnet çocuğuna verilecek olan hediyeler için özel bir zaman ayrılır ve büyük küçük herkes eğlenceye davet edilir.

Sünnet Organizasyonu Çeşitleri Nelerdir?

Ailenin sünnet düğününe bakış açısı, dini ve geleneksel yapı ile olan bağı, sosyal hayatı ve konumu sünnet düğünlerinin organizasyonunu etkiler. Beykoz sünnet organizasyonu çeşitleri arasında islâmî sünnet düğünleri son dönemde çok rağbet görmektedir. Sünnet kavramının dini ve geleneksel yanı da ağır bastığından dolayı bu alana yöneleler vardır. Bunun dışında Osmanlı geleneklerini çağrıştıran mehter, yeniçeri gibi kavramlar ön plana çıkartılarak bir organizasyon tertip edilebilir. Gelenekçi bir yapıyı mizansen olarak sunan bu organizasyon prens, taht, taç gibi konseptler için daha iyi bir zemin oluşturur.

Sünnet Düğün Organizasyonu Fiyatları

Organizasyonun yeri, yapısı, konseptlerin karmaşıklığı, ikramlıkların kalitesi, etkinliklerin çeşitliliği, etkinliklerde kullanılacak malzeme fiyatı ve oynayacak kişi sayısı organizasyon fiyatını etkileyecek en büyük faktörler arasında yer alır. Her organizasyon kendi kimyası içinde farklı fiyatlandırma listesini sunacaktır.