Telefon
WhatsApp
İnstagram
İslami Düğün Organizasyonu
İslami Düğün Organizasyonu

İslami Düğün Organizasyonu

 • Tarih:  2023 Kasım 27, 10:36

İslami düğün organizasyonu planlanması ve icrası dinimizin kural ve emirlerine dayanmaktadır. Sunum önemli olsa da çok uzun olmamalıdır. Kur’an-ı Kerim’i okurken ve konuşurken sessizliği sağlamak için gerekli tedbirler alınmalıdır. Dini düğünler İslami dini geleneklere uygun olarak yapılacağından organizasyona katılacak ekip ve sanatçıların din kavramına aykırı olmaması gerekmektedir. Derviş yani semazen gösterisi sırasında Mevlevi dostlarımız için uygun bir ortam oluşturulmalı, uzayan derviş gösterisi uzatılmamalıdır.

Dini düğünlerde sahne gösterileri ilahi ve ezgilerle icra edileceğinden, ilahi ve ezgi seçiminde tasavvuf ve tasavvuf ekibi tarafından sizin ve misafirlerinizin istekleri dikkate alınmalıdır. Dini nikâh kurumlarında küçük kardeşlerimiz de unutulmamalı. Sıkılmamaları ve eğlenmeleri için palyaço animasyonu, pamuk şeker arabası kiralama, eğlence ve Nasreddin Hoca’nın (eşekli) gösterisi gibi eğlence etkinliklerine yer verilmesi tavsiye edilir. Sektörün tecrübeli İslami düğün organizasyon firmalarından biri olarak İslami düğünler, sanatçılar ve konserler için pratik, güvenilir ve ekonomik çözümler sunuyoruz. Müslüman düğünleri ve davetleri için detaylar ve fiyatlandırma için lütfen bizimle iletişime geçin.

Dini Düğünlerin Planlanması

Peki, Dini düğünlerin planlanması nasıl oluyor? Düğün, sünnet düğünü, nişan, yemekli davet ve açılış gibi çeşitli davetlerinizi değerler dini çerçevesinde düzenlemek isteyenler için İslami düğün ve davetiye planlama hizmeti verilmektedir. İslami düğün düzenlemelerinde dini düğün davetiyelerinde ilahi eğlenceler, para normal ekipler, şovlar ve sunucular sağlıyoruz. İslami düğün organizasyon yönetimi ve profesyonel sanatçılar sahne performansları ile size ve konuklarınıza unutulmaz anlar yaşatıyor.

Dini Düğünleri İçin Paket Olarak Anlaşabilirsiniz 

Tasavvuf, İlahi ressamlar ve İlâhî çalgılar, 2 kişilik Sema gösterisi, ayrıca farklı orkestralar, fasıl grupları, Tasavvuf grupları, müzisyenler gibi hizmetlerimizden de yararlanabilirsiniz. İslami değerler doğrultusunda hizmetlerimizden bazılarını şu şekilde sıralayabiliriz:

Sunum: Konuşma ve sunum.

Takım Sofi: İlahi tercüman, sunucu, girdap oyuncuları ve çalgıcılar.

Sema Gösterisi: Mevlevi Dostlarının Sema Gösterisi.

İlahi ekip: Tasavvuf sanatçıları, girdap oyunları ve müzik aletleri, Nasreddin Hoca Eğlence: Nasreddin Hoca şovu, tarihimizin en güzel karakterlerinden biri olan Nasreddin Hoca tarafından eşek maketi ile sunuluyor.

Palyaço etkinlikleri: Yarışmalar, oyunlar, makyaj ve balon dağıtımı. İlahi Sanatçılar: Deneyimli ilahi sanatçısı arkadaşlarımız tarafından ilahiler ve ezgiler söyleyin. Dini düğünleri için paket olarak anlaşabilirsiniz ve tüm detayları öğrenebilirsiniz.

dini-dugunlerin-planlanmasi

Sünnete Uygun Düğün Törenleri Olur Mu? 

Sünnete uygun düğün törenleri olur mu? Hayatınızın en önemli günü olan düğün gününüzü Kuran ve Sünnete uygun bir şekilde tamamlarsanız, kendinizi ilahi anlamda huzurlu ve rahat hissedeceksiniz. Bunun için öncelikle tarafların istediği bir düğün tarzı belirlenir. Daha sonra kuruluş ve sünnet için uygun olmayan kriterler varsa kamaşma düzeltilecektir. Evlilikte haram olmayan şartların yerine getirilmesinde bir sakınca yoktur. Düğün konuklarının da rahat etmesi için özen gösterilmelidir. Mümkünse erkekler ve kadınlar için ayrı düğün organizasyonları düzenlenebilir. Alkollü içecekler ve özellikle kışkırtıcı müzik kullanmayın. Yakında evlenecek çifte tebrikler ve bereketler verilmelidir.

Dini Düğün Organizasyonu Nasıl Yapılır?

Düğünler, düğün organizasyonu evlilik hayatının başlangıcı ve evlilik öncesi en önemli gündür. Bizlere ömür boyu hatırlanacak bir gün olarak kalır. Düğünler kişilerin isteklerine göre şekillenmektedir. Çiftler düğünleri kimi zaman dini inançları gereği İslami bir organizasyonla yapmaktadır. İslami organizasyonlar tamamen Müslümanlık dinine mensup kişilerin tercihleri doğrultusunda yapılmaktadır.

Dini düğün organizasyonu için belirli kurallar bulunmamaktadır. Çiftlerin isteğine belirlenen konseptler vardır. Ancak Dini düğünler için genel bir bilgi verilmesi gerekirse işleyiş şu şekildedir:

 • Düğüne Kuran’ı Kerim’den ayetler okunarak başlanır.
 • Uzman bir hoca tarafından eşler arasındaki muhabbetin, sorumlulukları, sadakatin ve görevlerin önemi anlatılır. Detaylı bilgiler verilir.
 • Misafirlere, hediyelik kuranı kerim gibi eşyalar dağıtılabilir.
 • Yemekler, içecekler ve diğer ikramlıklar servis edilir.
 • İsteğe bağlı olarak organizasyonlarda ilahi ve benzeri inancı anlatan ezgilerle misafirler ağırlanmaktadır.

Dini Düğün Organizasyon Fiyatları

Düğün organizasyonu genel olarak maliyetli bir süreçtir. Çiftlerin farklı istekleri zevkleri ve beklentileri bulunmaktadır. Dini düğün organizasyonları da konsept olarak çifte göre değişim göstermektedir. Değişiklik gösteren temel konular: kişi sayısı, organizasyonun yemekli yemeksiz olması, içerisinde beklenen etkinlikler, kuran okunması, ilahili düğün konsepti, semazenli düğün konsepti, oyunlu oyunsuz düğün konseptleri olarak birçok etkenden dolayı organizasyon fiyatı da değişiklik göstermektedir.

Dini, İslami düğün organizasyonları için geçtiğimiz aylarla birlikte ortalama bir fiyat öğrenmek istersek ise, genele bakıldığında çiftlerin dini düğün organizasyonu için 20.170 TL en düşük bütçe olarak belirlemelidir.

İslami Usullere Göre Düğün Nasıl Olmalı?

 

Düğünlerin ana sebeplerinden biri eğlence değil, düğünü daha çok kişiye duyurma amacıdır. Yani bu kişiler artık evli ve çocukları da evli kişilerin çocuklarıdır. Bilhassa yüzyıllar öncesindeki sınırlı iletişim imkânları bu vahyin farklı biçimlere bürünmesine neden olmuştur. Ancak günümüzde Cenab-ı Hakk'ın emrettiklerinin dışına çıkan, bu merasimi abartan düğünler, böylesine hayırlı bir işi gölgede bırakacak niteliktedir.

 Kadın ve erkek arasına perde çekmek yerine farklı mekanlarda birbirini görmeden partiler yapılmalı. Alkol, oryantal vb. unsurlar bulunmamalı ve yasak olan şeylerden kaçınılmalıdır. Gereksiz ve aşırı harcamalardan kaçınmalı ve israfın dinimizde haram olduğunu unutmamalıdır.

Yemek vermek sünnet olduğu halde, imkanını zorlayarak borca ​​girmemeli ve elindeki imkâna göre amel etmelidir. Düğün davetiyeleri, malzeme sınıfı ne olursa olsun zengin-fakir herkes için yapılmalıdır.

Unutulmamalıdır ki İslam'ın güzelliği bu tür şeylere izin vermemesidir. Kuran okunurken bu mübarek vakitte dua edilmeli ve dualarla kılınmalıdır. Peygamberimiz (sav), mümkünse düğünlerin koyunla yapılmasını tavsiye etmiştir. Peygamberimiz, nikahın farklı şekillerde ilan edilmesini önemsemez, İslam'ın usullerine uygun olmaya çalışırdı.

Dini Düğünlerin İçeriği  

 Düğün organizasyonunda, Mehter takımı ile Mehter Yürüyüşleriduzenleriz. Dini nikah cemiyetlerinde kutsal grup programları yürütüyoruz. İslami nikah törenlerinde takım derbileri yapıyoruz. Düğünlerde palyaço ve ponpon kızlarımızla çocuklara dahi hizmet vermekteyiz. Düğün organizasyonunda sufi grubumuz tarafından söylenen ilahiler herkesin hoşuna gidecek. Düğün organizasyonları için masa ve sandalye kiralama hizmeti ve dekorasyon hizmeti de vermekteyiz. Düğün  ve gösteri şirketlerinde mekanları dekore edebiliyoruz. Dini düğün organizasyonlarında verdiğimiz hizmetler şunlardır:

 • Sufi müzik grubu
 • Grubun ilahisi
 • İlahi sanatçı
 • Masa ve sandalyeleri kiralayın ve süsleyin
 • Alanı balonlar ve çiçeklerle süsleyin
 • Dönen Dervişler nhóm grup gösterisi
 • Kiralık nikah masası
 • Gelin yolu kiralama
 • Yeniçeri Bandosu Gösterisi
 • Kuran ve hocalarımızın duası
 • Ses sistemini kurun
 • Fotoğraf çekin ve video kaydedin

 İslami düğünler en uygun fiyatlarla sizleri bekliyor. Düğünlerde masa ve sandalye kiralayarak bir düğün için ihtiyacınız olan her detayı düşünüyor ve ruhunuzu gerçeğe dönüştürmek için çalışıyoruz. Çocukları unutmuyoruz, eğlence ekibimiz, illüzyon evleri kiralama ve palyaço kiralama seçeneklerimizle kurumlara renk katıyoruz. Bu sayede düğünde canı sıkılan çocuklarınız eğlenecek bir yer bulabilirler. Programın ilerlemesini daha kolay takip edebilirsiniz. Gösteri boyunca çalan enstrümanlar sayesinde müzik ruhunuzdan akıyor, dizeleri dövüyor, fotoğrafçılarımız ise gösteri boyunca istediğiniz anları yakalamanıza imkan tanıyor. İslam’ı düğün organizasyonu sayesinde, manevi olarak daha huzurla yuvanızın temelini kuracaksınız.

Muhafazakâr Düğün Konsepti

Muhafazakâr düğün konseptleri istekler doğrultusunda değişiklikler gösterebilmektedir. Çiftlerin tercih edecekleri farklı seçenekler bulunabilir. Seçeneklerden bazıları semazenli düğün, oyunsuz, oynamasız düğün konseptleri şeklindedir.

İlahili Düğün

Düğün organizasyonu seçenekleri arasında islami düğün yapmak isteyen çiftler. Düğün içerisinde ilahili düğün konsepti seçebilir. İlahi düğün nedir?  Dini düğünlerde ilahili bir konsept seçilirse, çift salona şarkıyla girmez. İlahi eşliğinde salona girilmesi mümkündür. İçeri girilmeden önce ilahı grubu ile birlikte uygun bir ilahi seçerek salona giriş yapabilirsiniz. İlerleyen saatler içerisinde ara ara ilahi ezgileri düğüne hakim olmaktadır.

Semazenli Düğün

 Semah gösterisi, semazenler dinimiz içerisinde yer alan önemli unsurlardır. Dini konseptli muhafazakâr düğünler içerisinde semazen gösterisi oldukça sık tercih edilmektedir.

Oyunsuz Düğün Fikirleri

Çiftler zaman zaman oynamasız sade düğünler tercih etmektedir. Oynamasız düğün konseptleri içerisinde birçok farklı seçenek bulunmaktadır. Dini düğün konseptleri içerisinde de oynamasız ilahili,semazenli gibi birçok yemekli konsept bulunmaktadır.

Oynamasız Düğün Konsepti

Dini düğün konseptlerinde genellikle oynama tercih edilmemektedir. Bu nedenle yeme içme ikram ve dinimize uygun ilahiler kuran okumaları şeklinde yapılmaktadır.

 

İslami Düğün Organizasyonu Resimleri