Telefon
WhatsApp
İnstagram
Kına Tahtı Kiralama
Kına Tahtı Kiralama

Kına Tahtı Kiralama

  • Tarih:  2022 Aralık 26, 06:15

Türk toplumunda manevi anlamı çok büyük olan günler vardır. Bu günlerden bir tanesi de kına geceleridir. Bu özel gün özellikle gelin kız için çok önemlidir. Bu günden sonra baba evine veda edecek ve artık evli olacaktır. Bu nedenle kına geceleri çok özel tutulmuştur. Eski yıllarda kına gecelerinde gelin bir sandalyeye oturtularak kınası yakılırken günümüzde ise bu geleneği gerçekleştirmek için kına tahtı kiralama hizmetleri alınıyor. Bu tahta oturtulan gelinin kınası yakılıyor.

Kına Tahtı Kiralama Hizmetleri

Kına geceleri hem eğlenceli hem de duygusal günlerdir. Kına tahtına oturtulan gelini duygulandıran şarkılar söylenerek kına yakma töreni yapılır. Kına yakımın da eskiden yalnızca gelinlere kına yakılırken günümüzde damatlara da kına yakılıyor.  Damat ve gelin kına tahtında yan yana oturuyor ve daha modern bir görünüm ortaya çıkıyor.

Organizasyon firmaları tarafından verilen kına tahtı kiralama hizmetleri ile kına gecesi daha görkemli ve ihtişamlı hale geliyor. Kına gecesini renklendiren bu taht Osmanlılar döneminden kalma antika padişah tahtlarına benziyor. Bu tahtın üzerinde oturan gelinle damadı resmetmek ilerleyen yıllara çok güzel bir anı bırakmayı sağlıyor.

Kına Tahtı Nereden Kiralanır? 

Kına tahtları, son dönemlerde düğün organizasyon firmalarının sunmuş olduğu bir hizmeti oluşturuyor. Yalnızca kına tahtı kiralama hizmeti veren organizasyon firmaları bulunurken, kına gecesi organizasyonunu bir konsept halinde sunan organizasyon firmaları da bulunuyor. Bu tahtlar son derece gösterişli olurken, kına gecelerine ekstra bir güzellik ekliyor. Her genç kızın hayali olan kına gecelerinde kına tahtı kiralamak çok orijinal bir seçimi oluşturuyor.

 

Kına Tahtı Ne İşe Yarıyor?

Kına gecelerini çok daha gösterişli ve görkemli hale getirmek için kına tahtı kullanılıyor. Geline kına yakılacağı zaman bu kına tahtı üzerine oturtuluyor ve kınası yakılıyor. Böylelikle kına gecesine ait daha güzel fotoğraflar ortaya çıkıyor. Bindallı gibi özel kıyafetlerle bu günü kutlayan gelin ve damat kına tahtı üzerinde otururken ortaya daha anlamlı bir görsellik çıkıyor. Kına tahtı kiralama hizmetleri alırken ise tahtın gösterişli yapısı ve konseptle uyumlu olması gerekiyor. Farklı renk ve ebatlarda tasarlanan kına tahtları düğün salonu ya da yaz bahçelerine çok yakışıyor. Kına gecesini özenilmiş ve muhteşem bir buğuya sahip hale getiren kına tahtlarını organizasyon firmalarından kiralamak mümkün oluyor.

Gelin Kına Tahtı Kiralama 

Kına tahtları, çok çarpıcı tasarımlarla sunuluyor. Yalnızca gelin için hazırlanmış olan kına tahtları bulunduğu gibi hem gelinin oturması hem de damadın oturması için tasarlanmış olan kına tahtları da bulunuyor. Yalnızca gelin hanımların oturması için tasarlanmış olan kına tahtları, ebat olarak daha minimal olurken, çift için tasarlanmış olan kına tahtları daha büyüm boyutlu oluyor. Kına tahtı kiralama hizmeti sunan organizasyon firmalarında farklı tarz ve tasarıma sahip olan kına tahtları bulunuyor. 

Rengârenk Gelin Kına Tahtı Kiralama 

Gelinlerin bu mutlu günlerinde üzerinde rahatça oturabilecekleri kına tahtları, çok zarif bir görsel oluştururken estetik bir duruşu da beraberinde getiriyor. Gelinler kına tahtlarını renk ve özelliklerine göre seçebilirken aynı zamanda kendi zevklerine göre de seçebiliyor. Kına tahtları heybetli görüntüleriyle tüm sahne ve pistlerde çok güzel görünüyor. Renk ve kumaş özelliklerinin yanı sıra işleme ve motifleriyle de çok hoş bir duruş ortaya çıkarıyor. Kına tahtı kiralama hizmeti alınarak yapılan bir kına gecesi, Osmanlı saraylarında yapılan bir eğlenceyi andırıyor. Bu nedenle gençlerin neredeyse tamamı kına tahtı kiralayarak ortama çok daha kültürel bir detay eklemiş oluyor.

Gelin Damat Kına Tahtı Kiralama 

Gelin ve damatların yan yana oturacakları ve törenin çiftler bir aradayken yapılacak olan kına geceleri için gelin damat kına tahtı tercih ediliyor. Bu tahtta ebatların daha büyük olduğu ve farklı tasarımların sunulduğu görülüyor. Bu taht daha çok padişah tahtına benziyor ve sahneye çok yakışıyor. Bu tahtın üzerine gelin ve damat yan yana oturuyor ve kınaları bu şekilde yapılmış oluyor.

Son derece gösterişli olan bu taht kına gecelerine ekstra bir güzellik ekliyor. Güne özenilmişlik hissi veren ve farklı tarzı ile de dikkat çeken kına tahtları organizasyon firmalarından kiralanabiliyor. Kına tahtı kiralama hizmetinin en güvenilir şekilde  sunulduğu merkezleri ise organizasyon firmaları oluşturuyor. 

Kına Tahtı Kiralama Hizmetlerinin Kalitesi Nasıl Anlaşılır? 

Kına tahtı modelleri gelinlerin zevk ve tercihlerine hitap ettiğinde ortaya bambaşka bir görsel çıkıyor. Renk ve işlemelerin yanı sıra üst kısmında çiçek olan, tüllü olan, koltukları ayrı ayrı ama yan yana olan kına tahtları da organizasyon firmamızın sunmuş olduğu kına tartlarını oluşturuyor.

Güzel bir kına gecesi geçirmek ve bu güzel günü fotoğraflarla süslemek isteyen her çift kına tahtı tercih ediyor. Sahnede çok güzel bir görüntü ortaya çıkaran kına tahtları şık görüntüleri ile de beğeni alıyor. Günümüzde neredeyse tüm kına gecelerine renk katan bu objeler, son derece sıra dışı bir eğlenceye ev sahipliği yapıyor.

Kına Tahtı Kiralama Resimleri