Telefon
WhatsApp
İnstagram
FOTOĞRAF VE VİDEO ÇEKİMİ
FOTOĞRAF VE VİDEO ÇEKİMİ

 

Fotoğraf ve Video Çekimi

Fotoğraf ve video çekimi son zamanlar da çok önem kazanan bir alan haline geldi. İnsanların ekonomik güçlerinin artması ile beraber artık fotoğraf ve video çekimi gibi zorunlu olmayan ama herkesin özenerek baktığı anılar biriktirmek çok daha kolay bir hal almıştır. İnsanlar artık bu özel anlarını anılarını fotoğraf ve videolar ile ölümsüzleştirip bir ömür saklamaktadır.


Fotoğraf ve Video Çekimi Ne Zaman Yapılır? 

Fotoğraf ve video çekimi istediğiniz her zaman yapabilirsiniz. Ama özel günlerde daha fazla tercih edilmektedir. Düğünler, nişanlar, doğum günleri, mezuniyet törenleri, söz merasimleri sünnet düğünleri nikâh gibi özel günlerde daha fazla tercih edilir. Yine son zamanlarda özel konsept çekimlerde yapılmaktadır bunlar yılbaşlarında ilkbahar başlangıçlarında ya da sonbahar mevsiminde yapılan özel konsept çekimlerdir. Fotoğraf ve video çekimi bebek ve çocuklar için de çok fazla tercih edilir. Yenidoğan çekimi bebeğin aylarına göre fotoğraf çekimi doğum çekimi şeklinde birçok fotoğraf çekimi yapılmaktadır. Bebeklerin doğumdan itibaren bir aydan 12 aya kadar olan her ayını yine birbirinden farklı konseptler ile fotoğraf ve video çekimi yapılmaktadır. Bu fotoğraf ve video çekimleri ileride çok güzel birer anı olarak elinizde kalacaktır. Fotoğraf ve Video Çekimi İçin Tercih Edilen Mekanlar 

Fotoğraf veya video çekimi için müşterilerin talepleri doğrultusunda çekimler yapılmaktadır isteğe bağlı olarak stüdyo çekimi ya da dış mekân çekimi yapılmaktadır. Stüdyo çekimleri  genellikle yeni doğan bebekler için yapılmaktadır. Yine özel koz konseptle çekimlerden stüdyoda hazırlanarak fotoğraf video çekimi yapılmaktadır.  Dış mekânlarda yapılan çekimlerde ise müşterinin isteğine bağlı olarak yeşil alanlar parklar ormanlık alanlar sahil alanlarım plajlar tarihi mekanlar camiler turistik alanlar çekim için en çok tercih edilen mekanlar arasındadır. Bu yerlerde yapılacak çekimin içeriğine göre karar verilir ve o şekilde çekim yapılır.

Etkinliklere Özel Fotoğraf Çekimleri

Çocuklar  için doğum günleri ya da buna benzer etkinlikler için doğum gününün kutlandığı mekânlar da çekim yapılabilir. Burada mekân tercihi  tamamen fotoğraf çektirmek isteyen kişilerin tercihine kalmış bir durumdur. İstenilirse gerekli yönlendirmeler yapılır konsepte uygun mekânlara gidilir. Fakat kişinin kendi belirlediği bir mekân varsa yine orada da çekim yapılabilir. Fotoğraf ve video çekimi için özel süslemeler ya da hazırlıklar yapılarak fotoğrafların çok daha güzel olmasına yardımcı olunur istediğiniz konsepte uygun ürünler temin edilir. Bu şekilde sizin için en uygun olan konsept oluşturulur ve  yapılan hizmetten çekimden mutlu bir şekilde ayrılırsınız. Fotoğraf ve video çekimi kişiye özel ürünlerin tasarlanması ya da istenilen konsept malzemelerinin ayarlanması konusunda da yardımcı olunur. Bu özellikle ilkbahar ve yaz aylarının gelmesi düğün nikah sezonlarının açılması ile birlikte fotoğraf ve video çekimi işleri artmaya yoğunluk kazanmaya başlar.

Fotoğraf Çekimleri En Çok Hangi Mevsimde Yapılır?

Yaz aylarında her yerin cıvıl cıvıl olması parkların bahçelerin çiçeklerle dolması fotoğraf çekimini daha güzelleştiren dış etmenler arasındadır. Fotoğraf ve video çekimi yaz aylarında daha çok sahil kenarlarında yapılmaktadır buralarda çok şık konseptler hazırlanmaktadır. Yine düğüne hazırlık aşaması gelinin ve damadın hazırlanış aşaması kuaför de yapılan hazırlıklardan tamamen video ile kayıt altına alınarak çok güzel düğün klipleri oluşturulur. Yine düğünlerde düğün boyunca fotoğraf ve video çekimi isteyenler için bu hizmetler devam eder.


Fotoğraf ve Video Çekimi Ücretleri

Fotoğraf ve video çekiminde ücretler mekâna ve istenilen konseptlere göre farklılık gösterebilir. Stüdyo çekimleri dış çekimlere göre daha uygun fiyatlı olur. Ama şehir merkezinden uzakta olan yerler için ekstra ücretler talep edilir. Çünkü bunlar için  ekstra hizmetler de sunulur. Gidilecek mekân için araba ayarlanır. Gerekli malzemelerin oraya nakliyesi yapılır. Bu  yapılacak konseptin hazırlıkları oraya taşınır ve bunlar hep ücrete yansıtılır. Mesafenin şehrin çok uzağında olması da  ücretin artmasına sebep olur. Bunun dışında fiyatlar ortalama bir düzeydedir ve firmaların kalitesine göre değişiklikler olabilir. 

Fotoğraf ve Video Çekimi Yaptıran Firmalar 

Fotoğraf ve video çekimi yaptıran sadece kişiler değildir. Kişiler anı olarak fotoğraf ve video çekimi yaptırırken bununla birlikte firmalarda fotoğraf ve video çekimine oldukça önem vermektedir. Firmalar  ürün tanıtım reklam ve pazarlama konusunda artık fotoğraf ve video çekimine çok önem verir. Bu nedenle büyük firmalar işlerini sattıkları ürünleri tanıtmak daha çok kişiye ulaştırmak amacı ile fotoğraf ve video çekimi hizmetlerine başvururlar. Bu şekilde ürünlerini çok daha iyi sergiler ve insanların beğenisini sunarlar. Böylelikle  insanlar bu fotoğraf ve video çekimlerinden hareketle bu ürünlere daha çok talepte buluna bilir böylelikle karşılıklı olarak hem tüketiciye ürünlerin farklı açıdan fotoğrafları ve videoları sunularak onların merakı giderilir ve soruları yanıtlanmış olur hem de firma ürünlerini tanıtıp daha fazla müşteriye ulaşma imkânı bulmuş olur.