Telefon
WhatsApp
İnstagram
Mehter Takımı Kiralama
Mehter Takımı Kiralama

Mehter Takımı Kiralama

 • Tarih:  2023 Kasım 27, 10:30

Mehter, Osmanlı döneminde kullanılan askeri bandonun adıdır. Yeniçeri Ocağı'na bağlı olan bu grup, Yeniçeri Ocağı'nın kaldırılmasıyla askeri varlığını yitirmiş fakat bugün de varlığını sürdürmekte, balo, düğün, parti, uğurlama ve karşılama gibi etkinlik ve organizasyonlarda Mehter takımı kiralama hizmeti vermektedir.

Yüzyıllardır seslendirdikleri ilahileri geleneksel kıyafetleriyle çalarak Türk toplumunun ihtişamını gözler önüne seriyorlar. Mehter takımı kiralama işinde etkinliğini gösteren bu ekipler, ev sahipliği yapacağınız organizasyonlarda sizlere hizmet vermektedir. Mehterin takımları peşrev oynamalarıyla ünlüdür. Bu; Hünkâr Pesrevi, Atlı Pesrevi, Elçi Pesrevi bunlardan bazılarıdır. Mozart gibi Avrupalı ünlü besteciler mehter müziğinden etkilenerek Türk üslubu olarak bilinen eserler bestelemiştir.

Mehteran Performanslarında Hangi Enstrümanlar Kullanılır? 

Mehteran kiralamaya bazı müzik aletleri de dahildir. Bu; Kös, davul, nakkare, zil ve çevgan gibi vurmalı veya vurmalı çalgılar ile zurna, trompet, mehter ve kurrenay gibi nefesli çalgıları içeren müzik aletleridir. Mehterde kullanılan çan, Batı orkestralarına örnek olup onlar tarafından da kullanılmaktadır.

Mehter Organizasyon Ekibi 

Devlet törenlerinde ve etkinliklerinde Türkiye adına ön planda yer alırlar. Mehter takımı kiralama doğum günleri, nişanlar, düğünler, sünnetler, resepsiyonlar, vedalar, açılışlar gibi toplu etkinliklerde görev alabilir.

Mehter Takımı Nasıl Kiralanır? 

Ülkemizin büyük şehirlerinde mehter hizmeti veren firmalar bulunmakta olup, bunların numaralarına internet ve reklam yoluyla ulaşılabilmektedir. Mehter takımı kiralama Verdikleri hizmetlerdeki kişi sayısı ihtiyaçlarınıza göre belirlenebilir.

Mehter Takımı Kiralama Alanları 

Çeşitli organizasyon ve etkinliklerde yer almak isteyeceğiniz gösteri organizasyon hizmetlerinden biri, Osmanlı İmparatorluğu günlerine kadar uzanan, Osmanlı şerbeti gibi klasikleşmiş , özen ve hayranlıkla bakılan bir hizmettir. Mehter takımı kiralama Açılışlar, düğünler, nişanlar, festivaller, konserler ve hatta düğün resepsiyonları gibi birçok etkinlikte, özellikle kutlamalarda ve farklı törenlerde mehteran icrası en popüler performans hizmetlerinden biridir. Ancak aklınıza gelebilecek diğer birçok etkinlik ve organizasyonda mehteran grup operasyonu için mehter ekibinin tutulması esastır.

Mehteran kiralama hizmeti başta da bahsettiğimiz gibi tüm organizasyonların, büyük küçük organizasyonların en önemli ve sevilen bölümlerinden biridir. Mehteran gösterisi kiralama hizmeti profesyonel bir mehteran ekibi tarafından gerçekleştirilmelidir, programın ihtiyaçlarına ve içeriğine göre süre farklı olabilir, programın gelişimine göre birkaç bölüme ayrılabilir.

Askeri bando kiralama şirketi olarak askerlik bando kiralama hizmetimiz ile etkinliklerinizin ve organizasyonlarınızın önemli bir parçası olmaktan mutluluk duyacağız. İster 7-8 kişilik mini bir mehteran ekibi ister büyük bir mehteran ekibi isteyin, ihtiyaç ve ihtiyaçlarınıza göre doğru sayıda kişiyi ağırlayabiliriz.

 

Mehteran Takımı Kiralama Hizmetleri 

Gerçekleşecek etkinlik ve organizasyonlarda Mehter ekibi ekibine odaklanılacak. Bu nedenle mehter ekibi konusunda uzman kişilerden oluşmalı, Mehter takımı kiralama grubun uyumu ve performansı kusursuz olmalıdır. Mehteran konserleri erken dönem kurumlarda sıklıkla yer verilen konserlerden biridir. Coşkulu bir gösteri olduğu için, başlangıç ??noktası genellikle bir mehteran gösterisidir. Mehter takımının kiralık çalgıları arasında bateri, kos, zurna, zil, trompet ve çevgen gibi çalgılar yer almaktadır. Mehter Marşları profesyonel müzisyenler tarafından coşkuyla söylenmelidir.

Mehter Takımı Kiralama hizmeti verdiğimiz başlıca organizasyonları aşağıdaki gibi özetleyebiliriz.

 • Konser için mehter ekibi kiralayın.
 • Açılışlar, festivaller, belediyeler gibi çeşitli organizasyon ve törenler için mehter ekibi kiralayın.
 • Toplantılar ve festivaller için bir mehter takımı kiralayın
 • Bir düğün için bir mehter takımı kiralayın
 • Düğünler ve halka açık eğlenceler için bir mehter takımı kiralayın

Organizasyona mehteran almak Organizasyonunuzda heyecan yaratmanın ve misafirlerin iyi vakit geçirmesini sağlamanın en iyi ve en kolay yollarından biri de bir mehteran konserine yer vermektir. Mehter takımı kiralama  Günümüzde mehteran gösterileri ve konserleri, milli değerleri organizasyonuna dahil etmek isteyen kişi ve kuruluşlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Mehteran gösterisi, düğün, kına, nişan, sünnet organizasyonu , açılış, karnaval, karnaval ve daha birçok etkinlikte organizasyonların en coşkulu şekilde organize ettiği unsurlardan biridir.

Düğünler İçin Mehter Kiralama 

Mehter takımı kiralama, özellikle dini düğünler için düğün davetlerini coşkuyla başlatmak için tercih edebileceğiniz hizmetlerimizden biridir. Bu milli ve dini düğünlerden önce “düğün merasimi” dediğimiz gelin çıkışı mehteran ekibi eşliğinde mehter marşları ile yapılabiliyordu. Mehter takımı kiralama Düğün alayı mehteran ekibinin seslendirdiği mehter törenleri eşliğinde yapılır, geline evin dışına ve düğün alanına kadar eşlik edilir ve konserin geri kalanı düğün alanında devam eder.

Sünnet Düğünü İçin Mehter Ekibi Kiralama 

Sünnet düğünü geleneğimizin tarihi geleneğimizin ve göreneklerimizin önemli bir parçası olduğu için Self konserler genellikle "şehzade, padişah" gibi sünnetli çocuklarla yapılır. Mehter takımı kiralama konserleri sünnetli evlilik kavramlarına çok yakışıyor. Sünnetli çocuk, sünnet tahtındaki muhafızlar tarafından mehter alayı ile sahaya getirilir ve mehter eşliğinde sünnet töreni yapılır. Sünnetli çocuğun hastaneye kabulünden itibaren mehter ekibine ayrılan süre boyunca mehter ilahileri söylenir ve mehteran konserleri yapılır.

Lansman İçin Mehter Takımı Kiralama 

hizmeti için en popüler etkinlik ve davetlerden biri organizasyonların açılışıdır. Mehter takımı kiralama , açılış törenlerinde yoğun ilgi görürken, açılış törenleri bandonun coşkusuyla çevredekilerden daha fazla ilgi görüyor. Açılış töreninden hemen önce hazırlanan ve sonrasında mehter marşlarıyla ambiyansı renklendiren mehteran ekibimiz, sizleri açılış töreninde öne çıkarmakla kalmayacak, günün heyecanına ve eğlencesine de büyük katkı sağlayacaktır. Ters olarak mehteran konserleri belli aralıklarla bölümler halinde sunulmaktadır.

Büyük Açılışlar için Mehter Takımı Kiralama 

Festivaller, Kutlamalar ve Törenler için Mehter takımı  kiralama Mehter takımı  hizmeti gerektiren etkinlikler ve  Kutlama törenleri, festivaller ve mevsimlik etkinlikler, milli ve dini bayramlarda düzenlenen etkinlikler ve aklınıza gelebilecek daha birçok etkinlik için profesyonel mehter ekibimizle sizlere hizmet vermekteyiz.

Mehteran Kiralanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler 

 • Hizmet alacağınız mehter ekibinin profesyonel ve disiplinli olmasına özen gösteriniz.
 • Başlangıç saatinden en az 1 saat önce etkinlik alanında tam ve eksiksiz olarak hazır bulunmalarını isteyin.
 • Mehteran grubundan kıyafetlerinin temiz ve düzenli olmasına özen göstermesini isteyin.
 • Mehteran konserinin bölge ve katılımcı sayısına göre yeterli sayıda kişiye ulaşması için gerekli istişareleri gerçekleştirin.
 • Gerekli mikrofon ve PA sistemlerinin sağlandığından emin olun Tüm organizasyonlarınızda mükemmel müzik ve programlama. İhtiyacınız olan tüm işleri size en uygun fiyata, zamanında ve kusursuz bir şekilde  sunmak için elimizden gelenin en iyisini yapacağımızdan şüpheniz olmasın.

Mehter Takımı Kiralama Fiyatları 

Her organizasyonun içeriği, ihtiyaçları ve insan yoğunluğu farklıdır. Sonuç olarak Mehter takımı  Kiralama ekibinde yer alacak kişi sayısı talebe göre değişmektedir. Mehteran takımı kiralama fiyatları takımdaki kişi sayısına göre kişi başı  hesaplanmaktadır. Mehter grubu kiralama ücreti alınırken mehter grubuna katılması gereken kişi sayısı etkinlik içeriğine ve etkinlik alanınıza göre belirlenecek ve hesaplanacaktır.

Genellikle mehter ekipleri 8, 10, 12 ve 15 kişiden oluşur.  Mehter takımı kiralama Fiyatlandırma için organizasyon firmamız ile iletişime geçtiğinizde aşırı pahalı bir durumla karşılaşmazsınız. Portföyünde tüm mehter grupları ve olanaklarına sahip rehber işe alım şirketlerinden biri olan firmamız sizlere en uygun fiyat ve teklifleri sunmaktan çekinmeyecektir. Mehter takımı kiralamak için firmamızdan hizmet alabilirsiniz.

Mehter Takımı Kiralama Resimleri